پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش
۵
(۱)

میدان سرخ در شهر مسکو، معروف ترین مکانی است که جهانیان از اتحاد جماهیر شوروی سابق و کشور روسیه فعلی می شناسند. بنابراین در بخش پروژه تحلیل فضای شهری و پاورپوینت معماری سایت معماری دی ال قصد داریم پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) در قالب ۴۴ اسلاید قابل ویرایش جهت ارائه تقدیم کنیم .

میدان سرخ در شهر مسکو، معروف ترین مکانی است که جهانیان از اتحاد جماهیر شوروی سابق و کشور روسیه فعلی می شناسند. میدان سرخ که در مجاورت کاخ کرملین ( مرکز فرمانروایی امپراطوران و تزارهای روس و پس از آن ) قرار گرفته، مرکزی ترین نقطه ی شهر مسکو به حساب می آید و عملاً خیابان های اصلی مسکو از این میدان منشعب می شوند.

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش

اینکه کاخ کرملین را در کنار رودخانه بسازند، هم از نظر رفت و آمد آبی، هم از نظر استفاده ی مستقیم از آب رودخانه و هم از نظر دفاعی و نظامی امری طبیعی بوده است. بنابراین میدان سرخ درست در مجاورت رودخانه ی مسکو قرار دارد. میدان سرخ مسکو یکی از معروف ترین میادین جهان است. این میدان با ۶۹۵ متر طول، ۱۳۰ متر عرض و مساحت تقریبی ۹۰ هزار متر مربع پس از میدان تیان آن من پکن به عنوان دومین میدان بزرگ جهان شناخته می شود. بعضی ها فکر می کنند که این میدان پس از به قدرت رسیدن بلشویک ها در سال ۱۹۱۷ سرخ نامیده شده است اما این اندیشه نادرست است.

مطالب مشابه :

پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان نقش جهان اصفهان

پاورپوینت تحلیل میدان فاطمی تهران ( پروژه تحلیل فضای شهری ) ۷۷ اسلاید

پاوروینت تحلیل و بررسی میدان گمرک ( میدان رازی ) تهران ۶۹ اسلاید ( پروژه تحلیل فضای شهری )

پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان پاستور تهران ۹۸ اسلاید ( پروژه تحلیل فضای شهری )

پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان راه آهن تهران ۹۹ اسلاید (پروژه تحلیل فضای شهری )

تاریخچه میدان سرخ

قدمت تاریخی روسیه به قرن نهم میلادی برمی گردد. در این زمان گروهی از وایکینگ ها به سمت جنوب شرقی، یعنی سرزمین های گرم تر سرازیر شدند و اولین حکومت رسمی خود را در سال ۱۰۱۹ میلادی در شهر کی یف امروزی بنا نهادند. مناطقی که تحت سلطه ایشان قرار داشت ” روس ” خوانده می شد و روسیه به معنی سرزمین روس هاست. نخستین سنگ بنای کاخ کرملین در سال ۱۳۶۷ میلادی گذاشته شد. در سال ۱۴۶۰ پس از آنکه ایوان کبیر به قدرت رسید و توانست حکومت مرکزی قدرتمندی درست کند، عملاً مسکو به عنوان پایتخت روسیه شناخته شد.

پروژه های مشابه |   رساله مجتمع تجاری اداری تفریحی

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش

کاخ کرملین

کاخ کرملین یکی از زیباترین کاخ های سلطنتی موجود در جهان است که در کشور روسیه واقع است هسته مرکزی شهر مسکو ارگ یا کرملین آن است که در قرن پانزدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است. کاخ کرملین که می توان آنرا مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر نامید، از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراه برج‌های کرملین تشکیل یافته ‌است. از این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش

کلیسای سنت بازیل

کلیسای سنت بازیل به دستور ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف در سال ۱۵۵۰ میلادی ساخته شد. این کلیسا پس از پیروزی و غلبه بر تاتارها، لهستانی ها و سوئدی ها و یکپارچگی روسیه ساخته شد. خیلی ها این کلیسا را به عنوان کاخ کرملین می شناسند که اشتباه است.در مورد این کلیسا در مقاله ی جداگانه بحث خواهد شد.

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) 44 اسلاید قابل ویرایش

فهرست و عناوین اصلی پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه

معرفی میدان سرخ

تاریخچه میدان سرخ

موقعیت میدان

عناصر اصلی مجاور میدان سرخ

دید پرند کاخ کرملین

کلیسای سنت بازیل

مجسمه دیمیتری پوژارسکی و کوزما مینین

مقبره ولادیمیر ایلیچ لنین

موزه تاریخ روسیه

قبر تعدادی از سران اتحاد جماهیر شوروی

مرکز تجاری گوم (GUM)

محل سان و رژه

جداره ها

ورودی ها

کفسازی

مبلمان

سیمای شبانه

مقایسه حال با گذشته

تکمیلی :

پاورپوینت معماری پیش رو که هم اکنون با عنوان پاورپوینت تحلیل میدان سرخ روسیه (Red Square) ۴۴ اسلاید قابل ویرایش , برای اولین بار در فروشگاه معماری سایت معماری دی ال جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز میگردد . شما میتوانید با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت کامل برای انجام پروژه معماری خودتان مورد استفاده قرار دهید .

پروژه های مشابه |   پروژه کامل مرکز کتاب فروشی به همراه فایل سه بعدی

 

۷۹۰۰ تومان – خرید و دانلود فوری پاورپوینت میدان سرخ مسکو ۴۴ اسلاید پاورپوینت میدان سرخ مسکو 44 اسلاید " data-action="edd_add_to_cart" data-download-id="34833" data-variable-price="no" data-price-mode=single />

 

 

۱۳مگابایت power point

لطفا از طریق ستاره به این پروژه امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *