پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی ۶۸ اسلاید قابل ویرایش

پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی 68 اسلاید قابل ویرایش
۵
(۱)

حمام یا گرمابه محلی است برای شستشوی اساسی تن و سر و صورت و نیز غسل در اصطلاح اسلامی. گرمابه‌های همگانی در ایران باستان و خاندان عثمانی ترکیه، و برخی کشورهای شمال آفریقا که در قلمرو خاندان عثمانی بوده‌اند، دیده می‌شد . بنابراین در بخش پاورپوینت معماری ( پروژه معماری اسلامی ) سایت معماری دی ال , پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی ۶۸ اسلاید قابل ویرایش جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز میکنیم .

تاریخچه گرمابه ( حمام )

گرمابه‌های همگانی در ایران باستان و خاندان عثمانی ترکیه، و برخی کشورهای شمال آفریقا که در قلمرو خاندان عثمانی بوده‌اند، دیده می‌شد و امروزه نمودی از فرهنگ خاورزمینِ آن زمان شمرده می‌شود؛ هرچند بسیاری از آن‌ها خراب یا بسته شدند، ساختار زیبای برخی از آن‌ها در یادها و نگاره‌هایشان در نسک‌های گردشگران اروپایی سده‌های پیشین بر جای ماند تا سندی باشد بر یکی از نمودهای شهرنشینی در خاورزمین. در این گرمابه‌ها کسانی بودند که به دلاک معروف بودند آن‌ها لنگ به کمر می‌بستند و کیسه می‌کشیدند که در عامه به آن‌ها لنگی یا کیسه کش می‌گفتند. ویکیپدیا

پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی 68 اسلاید قابل ویرایش

اقلیم

اقلیم به لحاظ اینکه حمام محیطی بسته می باشد و ارتباط کمی با شرایط اقلیمی مجاور خود دارد، لذا ساختار کلی حمام ها در مناطق گوناگون اقلیمی اییران کم و بیش مشابه است و عوامل اقلیمی مختلف مانند افتاب، باد و موقعیت جغرافیایی تاثیر چندانی در نوحه ی استقرار، شکل کالبدی و تقسیم بندی فضا های داخل حمام نداشته است.

مطالب مشابه :

پروژه مرمت و احیاء حمام آخوند ارومیه ۱۷۲ اسلاید

پروژه مرمت و احیاء حمام پیر زرگر اردبیل

اگر چه باید توجه شود که در مناطق گرم و خشک و خصوصا مناطق سرد، جهت حفظ حرارت داخل حمام، کالبد ساختمان تا حد ممکن در داخل زمین قرار می گرفته. در کرانه ی جنوبی سواحل دریای خزر به دلیل معتدل بودن اقلیم و همچنین بالا بودن سطح اب های زیر زمینی، حمام در عمق کمتری از زمین قرار می گرفته است.

پروژه های مشابه |   پاورپوینت تحلیل و بررسی فرهنگسرای ارسباران

پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی 68 اسلاید قابل ویرایش

این موضوع در مورد سواحل جنوبی کشور نیز صادق است زیرا در این سواحل حرارت و روطوبت هوا بسیار زیاد و سطح اب های زیر زمینی نیز در اکثر مناطق ان بالا می باشد.

فهرست و عناوین اصلی پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی

وجه تسمیه

تاریخچه و پیشینه

سیر تحول

معماری حمام

 • ورودی
 • بینه
 • میاندر
 • گرمخانه
 • خزانه
 • استخریا چاله حوض
 • شاه نشین
 • خن یا تون
 • دودکش و گربه رو
 • نورگیری و تهویه
 • مصالح
 • تزیینات

نمونه های مورد حمام

تکمیلی :

پروژه معماری اسلامی پیش رو که هم اکنون با عنوان پاورپوینت تحلیل و بررسی گرمابه در معماری اسلامی ۶۸ اسلاید قابل ویرایش برای اولین بار در فروشگاه معماری سایت معماری دی ال جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز میگردد . شما میتوانید با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت کامل برای انجام پروژه معماری اسلامی خودتان مورد استفاده قرار دهید .

 

۶۹۰۰ تومان – خرید و دانلود فوری پاورپوینت معماری اسلامی گرمابه پاورپوینت معماری اسلامی گرمابه " data-action="edd_add_to_cart" data-download-id="36129" data-variable-price="no" data-price-mode=single />

 

 

۷مگابایت power point

لطفا از طریق ستاره به این پروژه امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *